Değerli Velilerimiz;

Hepiniz yeni eğitim-öğretim yılına hoş geldiniz. Bu yıl bazı öğrencilerimiz okul hayatına henüz merhaba derken bazıları ise eğitim hayatlarındaki tecrübelerine bir basamak daha ekleyerek bir üst sınıfa geçecekler.

Bazen hepimizin çocuklarımızın geleceği için kaygılanması ve korkması bu sebeple de çocuklarımızın geleceğine ilişkin beklenti ve umutlarımızın bizleri farklı düşüncelere sürüklemesi gayet normal. Sizlerin, Mega Hafıza Koleji’ne olan güveni bilerek tüm çalışmalarımızı bu hassasiyetle yürütmekteyiz. Okul hazırlıklarının yapıldığı şu günlerde, bir yandan da modern eğitimin gerektirdiği yenilikçi anlayışımızla yeni eğitim ve öğretim yılı için geliştirdiğimiz eğitim sistemimiz sayesinde öğrencilerimizin  kendini hem akademik, hem yabancı dil hem de kişisel yeteneklerinin bir arada gelişmesini sağlayacak modelimizi sunmanın heyecanını taşımaktayız.

Bu süreçte bazılarımız çocuğumuzun okula uyumundan yana, bazılarımız ise onun arkadaşlık ilişkilerinde mutlu olup olmayacağından yana kaygı taşıyabilir. Kimilerimiz çocuklarımızın akademik başarısının hangi yöne gideceğini, kimilerimiz ise onların hangi meslek yolunda ilerleyeceğini düşünür. “Öğretmenini sevecek mi?”, “Arkadaşlarıyla anlaşabilecek mi?” , “Okula alışabilecek mi?”, “Başarılı olabilecek mi?” gibi pek çok soru aslında tüm velilerin aklında bugünlerde.

Çocuklarımızın mutluluk ve başarısına dair bu sorular bizlerin desteğiyle en güzel cevaplarını bulacaktır. İşte bu süreçte bizler, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi olarak daima sizlerin yanında olacağız. Gerek öğrencilerimiz gerekse siz değerli velilerimiz ile gerçekleştireceğimiz çalışmalar ve bireysel görüşmeler yeni eğitim- öğretim yılı boyunca sizlerle olacaktır. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi gerçekleştireceği çalışmalarda siz değerli velilerimizin desteği ve ilgisi bu çalışmaların verimliliğinin öğrencilerimize olan katkılarının artması adına son derece önemli olacaktır.

Sağlıklı bir şekilde kurulup, ilerleyen Psikolojik Danışman, öğretmen, öğrenci ve veli merkezli ilişki, sizlerin ve öğrencilerimizin gerek okul içi gerekse okul dışı sorunlara ilişkin çözümler üretmede ve hızlı bir şekilde yol almada etkili olacaktır. Özel Mega Hafıza Koleji olarak sizlerden gelecek destekler ve bizlerle kuracağınız   doğru iletişimler sayesinde  hepimizin mutlu ve başarılı olduğu bir eğitim-öğretim yılı geçirmemizi diliyoruz.

                                                                                                                        Özlem Merve AKKUŞ

                                                                                                                        Ortaokul Müdür Yardımcısı

                                                                                                                        Uzman Psikolog / Rehber Öğretmen


FORM BAŞARIYLA GÖNDERİLDİ