NİHAL AĞMA Kimdir?

nihal ağma 1976 Yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitiminden sonra Çemberlitaş Kız Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nü 1997 yılında tamamladı. 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü Nükleer Fizik Bölümü alanında yüksek lisans yaptı.

2000 Yılında iş hayatına öğretmen olarak başladı. 2006 Yılında Özgün Genç Bilim Dershanesini kurdu. Ancak, 2015 Yılında dershanelerin kapanması nedeniyle, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bir eğitimci olarak, Dünya Hafıza Şampiyonu Sn. Melik DUYAR’ın hafıza teknikleriyle öğrenmeyi öğreten eğitim modeli programı ile Türkiye’de ilk proje okulu olan Özel Mega Hafıza Koleji’ni 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nda kendisi gibi eğitimci olan eşiyle beraber eğitim dünyasına kazandırdı.

2012 Yılı’nda Sn. Melik DUYAR’ın başkanı olduğu Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi’nin “Beylikdüzü Merkez Temsilcisi” ve aynı merkezin Mega Hafıza Hızlı Okuma, Beyni Etkin Kullanma, Fotografik Hafıza Teknikleri, Beyin Haritaları olmak üzere “Mega Hafıza Beylikdüzü Eğitim Temsilcisi” ünvanlarını almıştır.

Halen Özgün Genç Bilim Eğitim Kurumları Ticaret Limited Şirketi’ni yürütmekte olan Nihal AĞMA; evli ve bir çocuk annesidir.

GÖKSEL AĞMA Kimdir?

goksel agma 1972 Doğumlu olan Göksel AĞMA , İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü mezunudur. Pedagojik formasyonu alan Göksel AĞMA, eşiyle beraber İstanbul ili Beylikdüzü ilçesi’nde MEGA HAFIZA KOLEJİ’nin kuruculuğunu yürütmektedir.

Kişisel Gelişim programlarıyla ve Arge çalışmalarıyla özellikle ön plana çıkan Göksel AĞMA , Mega Hafıza Koleji’nde Hafıza teknikleri ile okul müfredatını hazırlamakta ve sunmaktadır. Böylece okul müfredatını bu yönüyle alan öğrencileri eğlenceli ve kalıcı öğrenerek daha başarılı olabilmektedir.

Göksel AĞMA aynı zamanda Memoriad Dünya Hafıza , Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma – Anlama Olimpiyatlarına beyin sporcuları yetiştirmektedir. Bu alanda Türkiye, Avrupa ve Dünya rekorları neticeleri almış olan öğrenciler yetiştirmiştir.

Yetişmiş olan birçok başarılı öğrenci arasında ;

  • Ömer Yiğit AĞMA : Hızlı Zihinsel Toplama’da 5 kere Dünya Rekoru ve Hızlı Flash Anzan’da 1 Dünya Rekoru kırmıştır.
  • Can Atay ÖRKEN : Hızlı Flash Anzan Kategorisinde 1 Dünya Rekoru , Flazh Anzan kategorisinde Avrupa Rekoru kırmıştır.
  • İbrahim Murat KAPLAN : Hızlı Okuma – Anlama kategorisinde Dünya Şampiyonluğu ve Dünya Rekortmenliği almıştır.
  • Özlem ŞERİFOĞULLARI : Hızlı Okuma – Anlama kategorisinde Dünya 2.’liği almıştır.
  • Ömer Faruk DOĞRU : Rakam – Şekil Hafızasında Dünya 4.lüğü almıştır. Birçok hafıza kategorisinde 7 Türkiye Rekoru kırmıştır.
  • İlayda ESER : İsimler ve Yüzler Hafızası Dünya 6.’lığı almıştır. Birçok farklı hafıza kategorisinde 3 Türkiye Rekoru kırmıştır.
  • Barış ERGÜN : Dünya Çocuklar Zihinsel Çarpma kategorosinde 4.’lüğü ve Zihinsel Toplama kategorisinde 6.’lığı almıştır.
  • Mehmet Baran ANIL : Türkiye Çocuklar İsimler ve Yüzler 1.liği ve Rekortmenliği almıştır.

Ve daha birçok beyin sporcusu ve dereceleri mevcuttur. Eğitim verdiği öğrencilerinin başarısı burs alarak okullarına da yansımaktadır.

Halen yetiştirdiği olimpiyat takımının farklı kategorilerde 2 DÜNYA , 1 AVRUPA ve 7 TÜRKİYE REKORU mevcuttur. Kazandırdığı başarılarla Eğitmen Başarı Belgesi alan Göksel AĞMA, İstanbul ilinde birçok kurumlarda konferans ve eğitimler vermektedir.

FORM BAŞARIYLA GÖNDERİLDİ