Kısaca HAKKINDA

melik duyar 1 Çeşitli televizyon kanallarında yaptığı hafıza gösterileri ile tanınan ve Fotografik Hafıza Dünya Şampiyonlarından olan Melik Duyar aynı zamanda "MEMORIAD™Dünya Hafıza, Mental Matematik & Hızlı Okuma Olimpiyatları"nın da uluslararası dönem başkanıdır. Melik Duyar Türkiye'ye "Hafıza ve Beyin Eğitimi" kavramını öğreten ve Türkiye'de bu konudaki eğitimleri başlatan kişi olarak tanınmakta olup, dünyada da bu konuda öncü isimlerden birisidir.

1994 yılında katıldığı, İngiltere Beyin Vakfı tarafından Londra'da düzenlenen Dünya Hafıza Şampiyonasında, "Fotografik Hafıza" dalında dünya şampiyonu olarak altın madalya almış ve dünyanın sayılı hafızaları arasına girmiştir. Bu şampiyonada ayrıca "iskambil kartlarının takibi" ve "karışık bilgilerin takibi" konusunda dünya üçüncüsü olarak iki tane bronz madalya kazanan Duyar, "rakamların takibinde de dünya dördüncüsü olmuştur.

1988 yılından beri tüm çalışmalarını hafıza, zekâ, mental matematik, hızlı öğrenme, beyin eğitimi, zihinsel potansiyeli geliştirme ve yaratıcı düşünme teknikleri üzerine yoğunlaştırmış olup, bu konularda araştırmalar yapmakta, yeni eserler hazırlamakta ve çeşitli seminerler vermektedir.

Guinness Dünya Rekorları 2014 baskısının “Hafıza ve Mental Matematik” bölümlerinde Memoriad™ Dünya Hafıza Olimpiyatları’nın onayladığı Dünya Rekorları ile birlikte Memoriad Başkanı olarak yer alan Melik Duyar, part-time olarak çeşitli üniversitelerde "İsimler ve Yüzler Hafızası", "Beyni Etkin Kullanma" ve "Yaratıcı Düşünme Teknikleri" dersleri de vermektedir.

FORM BAŞARIYLA GÖNDERİLDİ